Chronická únava a vyčerpání

deprese

Syndrom chronické únavy je onemocnění, které postihuje více systémů najednou včetně imunitného a centrálního nervového a často také "napadá" kosterní svaly. Důležitým příznakem je únava a schvácenost přetrvávající nejméně šest měsíců.

Onemocnění se kromě únavy projevuje zvýšenou teplotou, bolestmi v krku, bolestivostí lymfatických uzlin, hlavy, kloubů, svalovou slabostí, poruchami spánku a řadou neuropsychických potíží (nesoustředěnost, zapomnětlivost, deprese ...).

Velký vliv na vznik chronické únavy má dlouhodobě působící stres (viz článek Stres - dnešní životní styl?), nemoc často následuje také "pouze" po banální virové invekci.

Dle statistik jsou ve vyspělých zemích častěji ohroženy ženy než muži.

Diagnostika tohoto ocemocnění je poměrně složitá a konvenční léčba v podstatě neexistuje. Nutná je úprava životního stylu: člověk spějící k vyčerpání by se už neměl v žádném případě přemáhat, měl by dostatečně dlouhou dobu odpočívat, nedělat nic až do fáze absolutního vyčerpání.

Je nutné vysadit alkohol, nikotin, přidat vitamíny a minerální látky a z jídelníčku vyřadit bílý cukr a výrobky jím slazené.Různé příčiny, odlišný lék ...

Z alternativní medicíny pomáhají různé formy homeopatických léků.

Důležitý je pečlivý, individuální výběr homeopatického léku, kde by měl být zásadním kritériem spouštěcí faktor, který onemocnění vyvolal, nicméně se samozřejmě řídíme také akutními příznaky.

deprese

Při léčbě chronické únavy můžeme použít širokou škálu homeopatických léků, jejichž výběr je však vázán na velmi podrobnou anamnézu a vyšetření.

Léčba je vždy dlouhodobá a poměrně složitá. Na rozdíl od klasické medicíny, která nemá pacientům s únavovým syndromem v podstatě co nabídnout, pomůže homeopatie nejen s recidivami infektů, ale postupně zlepší psychický i fyzický stav nemocného a výrazně zkvalitní spánek.

Pro úspěšnou léčbu je nezbytná spolupráce s lékařem-homeopatem, který vybere vhodný lék a pacienta pravidelně sleduje.

Další zajímavé informace najdete také v článku Osm cest, které Vás vzdálí stresu.

Nedílnou součástí léčby dlouhodobé únavy a vyčerpání je i změna v aktuálním jídelníčku.

Správně sestavený jídelníček obsahuje vyvážený poměr mikroživin i makroživin, které jsou důležité pro správnou funkci celého těla.

Co by měl obsahovat právě Váš jídelníček? Kolik vitamínů a minerálů, kolik kalorií ..., aby bylo tělo v rovnováze? Naši poradci Vám vždy pomohou: Můj zdravý jídelníček