I stromy pomáhají


Bříza bělokorá

Už u starých Slovanů byla bříza považována za strom radosti, světla a štěstí. Symbolizovala příchod jara. Fytoterapie ji ale využívá již od keltských let.

Svou léčivou sílu nabízí již od chvíle, kdy se zazelená. Březová míza je plná výživných látek. Skvěle chutná a po této míze si budete připadat, jako by jste právě vypili "elixír života".

Podobně působí i šťáva z čerstvých listů. Má výborné detoxikační účinky, výborná je zejména pro lidi trpící osteoporózou, diabetem, dnou a revmatismem. Štáva je totiž plná vápníku, regeneruje slinivku a navíc snižuje hladinu kyseliny močové.

Bříze by se měli vyhýbat ti, kteří trpí otoky z nedostatečné funkce srdce a ledvin.

Dub letní

Nejen že dub vypadá majestátně, nelze mu upřít i mnoho zdravotních účinků. Dubová kůra usměrňuje naši stolici při průjmu, zabíjí bakterie, které se podílí na zánětu trávicího ústrojí. Kloktání pomáhá při bolestech v krku a dobře zaceluje rány v ústní dutině (např. při trhání zubů).

Dubový gel Vám pomůže zmírnit nadměrnou potivost nohou a zmírnit tak nepříjemný pach.

Nejvíce léčivé síly má dub od jara do podzimu. Na psychiku velmi pomáhá opírání se o kmeny či sezení pod stromy. Být v blízkosti tohoto krásného stromu přispívá k relaxaci, snížení stresu, podpoře samoléčebných sil vlastního organismu a dobití energie.

Jírovec maďal

Jírovec je přítelem pro náš cévní systém. Extrakt z plodů Vám pomůže zmírnit věčně studené nohy a ruce, pomůže s problémy s varixy či tenkými cevními stěnami.

Jírovcový extrakt povzdubí náš krevní oběh až do konečků prstů a tak nám přestanou modrat končetiny.

Kaštanový gel je výborný během dlouhých cest, kdy dlouho sedíme a tím se náš krevní oběh zpomalí. Přípravek příjemně osvěží oteklé a těžké nohy.

Zajímavé je určitě i to, že esence z poupěte jírovce podpoří věčné začátečníky (například při výuce jazyků), chronické konzumenty (stále něco nakupují, aniž by to potřebovali) nebo studující, kteří stále opakují ty samé chyby.