Jak se zbavit nervozity a stresu

stres

Nervozita a stres dnes provází stále více lidí. Ale léky nebo alkohol nejsou jedinou možností, jak se cítit dobře, klidně a uvolněně.

Jednou z přírodních variant jsou tzv. Bachovy esence. Dr. Eduard Bach byl anglický bakteriolog a homeopat, který objevil mocnou sílu energie z přírody a díky tomu se vyléčil z těžké nemoci.

Dokázal, že mentální stavy mají přímý vliv na fyzické zdraví a že nemoc je důsledkem nerovnováhy v těle, nejčastěji způsobené negativními emocemi.

Třicetosm esencí pro zdraví

Podstatou léčivého účinku Bachových esencí je fakt, že divoce rostoucím květinám, stromům, keřům a rostlinkám je přirozeně vlastní vysoká vibrace, která má schopnost harmonizovat negativní lidské vlastnosti (emoce) a tím dává do pohybu proces uzdravení.

Podle tohoto lékaře jsou pravými příčinami našich nemocí negativní stavy mysli (emoce), které rozdělil do sedmi "přihrádek": Strach a nejistota, Pochyby a nedostatek odvahy, Nezájem, Osamělost, Přecitlivělost a zranitelnost, Smutek a zoufalství, Přehnaná starostlivost.

Všude tam, kde je narušeno hladké plynutí životní energie v důsledku těchto negativních emocí, dochází k blokádám energie a nastávají problémy. Dokážete odhalit, která emoce je příčinou Vašich současných životních potíží ...?

Šípkovou růži, červený kaštan, devaterník penízkový, řepík lékařský ... to je jen malý výčet z 38 esencí. Nasbírané části květin svou energii předávají křišťálově čisté vodě za předem daných, tradičních postupů, které maximálně respektují přírodu. stres

Existuje několik možností použití. Můžeme nakapat esenci přímo pod jazyk nebo do sklenice neperlivé vody a pomalu upíjet, nejlépe 4x4 kapky denně (před jídlem a večer před usnutím).

Pokud máte v úmyslu použít více esencí najednou, je vhodnější dát několik kapek od každé esence do mixovací lahvičky a tu pak doplnit vodou a následně z této lahvičky pokračovat v dávkování 4x4 kapky denně.

Naučte se v sobě číst ...

Přáním doktora Bacha bylo, aby každý mohl mít esence k dispozici doma, k rychlému a snadnému použití v akutních případech i při dlouhodobých obtížích a naučil se sám v sobě a ve svých emocích číst jako v knize.

Jak si vybrat tu správnou esenci? Podle intuice, pocitu nebo podle knih, kde jsou jednotlivé esence detailně popsány.

A pozor: K dispozici je také řada "Prvotní pomoci" pro krizové okamžiky života (ve formě kombinované esence, elixíru ve spreji či krému), která rychle a bezpečně pomáhá při šoku, silném stresu či pocitu úzkosti.

Další zajímavé informace najdete v článku Osm cest, které Vás vzdálí stresu

Víte, že za únavu a špatnou náladu může i Váš jídelníček? Pokud neobsahuje každý den všechny důležité mikroživiny i makroživiny, mohou se tyto problémy zhoršovat. Naši poradci Vám zdarma a nezávazně zpracují Analýzu Vaší postavy a navrhnou optimální režim: Můj stravovací plán