Zabiják jménem mentální anorexie

Mentální anorexie je skutečně závažné, životu nebezpečné onemocnění, jehož léčba jednoznačně patří do rukou lékaře. anorexie

Základním problémem je chybné vnímání vlastního těla. Onemocnění se vyskytuje nejčastěji u dívek v době dospívání, ale výjimečně postihuje i chlapce.

Pacienta je nutné pravidelně sledovat a podle závažnosti stavu volit léčebné prostředky.

V méně závažných případech se v poslední době osvědčila kombinace psychoterpie a homeopatické léčby, ale jsou samozřejmě i závažnější případy, kdy je nutná hospitalizace.

Tělo i psychika trpí

Anorektiční pacienti mívají řadu fyzických potíží - zvýšená kazivost zubů, snadný vznik modřin, nízký tlak, řídnutí kostí, ztráta menstruace, pocení, zácpa, ztráta sexuální potence, snížení tělesná teplota, dehydratace až selhání srdce.

Kromě toho mají ale i potíže psychické - uzavření do sebe, strach z tloustnuí, nesoustředěnost, podrážděnost, závratě, únava, deprese, výčitky, ztráta zájmu o okolí apod.

Která homeopatika zvolit?

Při výběhu homeopatických léků se přihlíží k emocím, které vyvolaly změnu chování a vedly ke vzniku mentální anorexie.

Může to být touha po pozornosti, která se projevuje odmítáním jídla, citová neschopnost přijímat jídlo (lásku), komunikační problémy v rodině (často vztah s matkou či otcem), příliš despotická výchova apod.

Z léků se často využívá: Natrum muriaticum 30 CH, Calcarea phosphorica, Lycopodium (používá se u lidí, kteří měli problémy s přijímáním potravy už v dětství), Sepia a Hyoscyamus niger.

Jiná skupina je určena k léčbě různých doprovodných potíží: Colchicum (přecitlivělost na hluk a světlo), Ipeca (silná a častá nevolnost), Phosphorus (přecitlivělost na hluk, světlo, pachy a dotyky), Bryonia (pro ty, kteří chtějí být v naprostém klidu, nesnáší pohyb a jakékoli vyrušení) a Carbo vegetabilis (problémy s pokožkou a nafouklé břicho).

Vždy vyhledejte pomoc odborníka!!!

Pokud trpíte tímto problémem Vy sami nebo někdo z Vašich blízkých, NIKDY se nesnažte pomoci si sami. Vždy vyhledejte pomoc odborníka!

Naši poradci Vám zdarma a nezávazně zpracují Analýzu Vaší postavy a navrhnou optimální režim: Můj stravovací plán