Sedm rad pro péči o pleť v zimě

Proč je pleť v zimě citlivější a náchylnější k podráždění?

líčení Velkou roli hrají samozřejmě povětrnostní vlivy. Vítr pleť vysušuje, nízké teploty vedou ke sníženému prokrvení a prochlazení pokožky, mrazivé počasí pleť dehydruje. Proto se zvyšuje její citlivost.

Je nutné měnit v zimě své návyky v péči o pleť?

U zdravé pleti není třeba ovyklé postupy při péči nijak měnit. Bohužel úplně zdravou pokožku má dnes už jen málokdo. Navíc řada kožních onemocnění se zhoršuje právě v zimě, je tedy nutné se potřebám kůže přizpůsobit.

Jaký typ pleťového krému je na zimu nejvhodnější?

"Zimní krém" může obsahovat větší podíl látek, jako jsou například ceramidy, cholesterol, lipidy, rostlinné oleje apod.

Vhodné jsou hydratační krémy se speciální emulzní formou, kdy jsou kapičky vody schované uvnitř tukových složek krému. Tím předejdeme tzv. vymrzání vody a poškoezní pleti mikroskopickými krystalky ledu.

U zralé pleti se doporučuje pod denní krém navíc použít sérum. V nočním krému by neměly chybět antioxidanty.

Je vhodné v zimě používat peeling?

líčení

Tradiční mechanický peeling, který zbavuje pokožku odumřelých buněk, je dobré zařadit do péče po celý rok. V zimě, kdy je pleť sušší, pomáhá urychlit regeneraci a zbavuje povadlého vzhledu, ale zase není nutné to s ním přehánět. U dravé pokožky stačí 1x za 2 týdny.

Potřebuje oční okolí v zimě nějakou extra péči?

Tu potřebuje pokožka celoročně! V zimě ale platí víc než kdy jindy důslednost - aplikovat oční krém denně, ráno i večer. Měl by být opravdu vyživující, s převahou hydratace a natioxidantů.

Co je důvodem extrémního vysušování pokožky rukou?

líčení

Na rukou nemáme mazové žlázy, proto je ochranný kožní film rukou velmi nároční udržet po celý rok, natož v zimě. Krémy proto mějte vždy u sebe a promazávejte ruce kdykoli během dne. Jako prevenci vysušování rukou noste rukovice v zimě stále, ikdyž zrovna nemrzne.

 

 

Proč se na kůži objevují v zimě šupinky?

Souvisí to se zvýšenou dehydratací kůže. V zimě také polevíme v dodržování pitného režimu. Recept na hezkou pokožku tedy zní: více pít, omezit mytí v horké vodě, používat tělový krém, třeba s obsahem bambuckého másla nebo urey a jednou za týden promasírovat tělo peelingem.

Dietní jídelníček na míru

Kompletní individuální stravovací plán od výživových poradců do 24 hodin. Zhubněte bez jo-jo efektu až 5 kg měsíčně!

Žádné doplňky stravy, jídelníček jen za použití běžných potravin.

Více na: Můj dietní plán

ZDARMA

emailový kurz zdravého hubnutí

e-book ke stažení zdarma

kalorické tabulky zdarma

Více na: Zdarma pro Vás

Analýza Vašeho jídelníčku

Myslíte si, že je Váš jídelníček nutričně i kaloricky vyvážený a přesto stále bojujete s kily navíc? Zjistěte, kde děláte chybu a získejte navíc užitečné rady a tipy!

Více na: Proč nehubnu?

Online poradna

Nejčastější dotazy klientů nebo zaslat anonymně dotaz

Více zde