Nejčastější mýty o očkování proti chřipce

Z očkování proti chřipce se nakazím chřipkou

chřipka U nás používané očkovací látky proti chřipce obsahují usmrcený virus chřipky nebo jen některé jeho součásti, které jsou navíc ve výrobním procesu vysoce čištěné.

Proto je nemožné, aby člověk onemocněl chřipkou kvůli očkování.

 

Všichni mí známí měli po očkování horečku

Horečka po očkování není častým příznakem a objevuje se u 2-3 očkovaných ze sta. Ze sledování, které se provádělo před několika lety, kdy se polovině lidí aplikovala vakcína proti chřipce a druhé fyziologický roztok (placebo), vyplynulo, že počet osob s horečkou byl vyšší mezi těmi, kteří obdrželi placebo.

Nikdo se nemůže trefit se složením vakcíny předem

chřipka

Chřipka se šíří vždy přes rovník od jižní polokoule na severní a nazpět.

Chřipkové viry, které během našeho léta způsobily onemocnění například v Austrálii, s největší pravděpodobností v zimě přijdou k nám.

Shoda v předpovědi například viru chřipky A (nejtěžší forma infekce) dosahuje přes 90%!

U nás dostupné očkovací látky obsahují tři aktuální kmeny chřipky, a tak se šance na shodu s cirkulujícím kmenem zvyšuje.

Stačí se nechat očkovat proti chřipce jen jednou za několik let

Viry chřipky se mění každý rok, a proto se proti chřipce musí očkovat každý rok. Protilátky se objevují již za 14 dní po očkování a jejich maxima je dosaženo mezi 3-5 týdnem.

Přetrvávají až 3 roky a pokud by se chřipkový virus neměnil, postačilo by jedno očkování za tři roky. Bohužel právě změny chřipkového viru jsou důvodem pro každoroční přeočkování, což zaručuje vysokou účinnost vakcinace.

Očkování proti chřipce nikoho neochrání

Očkování u seniorů v domovech důchodců je efektivní v prevenci chřipkové infekce ve 41,9% případů, v prevenci hospitalizací v 74,8% a v prevenci úmrtí v 87,7%! chřipka

Co to znamená prakticky: Každý druhý senior, který je očkován chřipkou, sice může onemocnět, ale chřipová infekce je mírná. Osoby neočkované proti chřipce jsou v porovnání s očkovanými daleko častěji hospitalizovány (až o 75% více) a daleko častěji umírají (téměř 2x častěji než očkované osoby). Zdraví lidé jsou až ze 70% chráněni před vznikem chřipkové infekce.

Další zajímavé informace najdete také v článku Jak se poprat s chřipkou a Imunitní systém v zimě

 

Chcete být zdravý a cítit se plní energie? Naši poradci Vám zdarma a nezávazně zpracují Analýzu Vaší postavy a navrhnou optimální režim: Můj zdravý plán

Dietní jídelníček na míru

Kompletní individuální stravovací plán od výživových poradců do 24 hodin. Zhubněte bez jo-jo efektu až 5 kg měsíčně!

Žádné doplňky stravy, jídelníček jen za použití běžných potravin.

Více na: Můj dietní plán

ZDARMA

emailový kurz zdravého hubnutí

e-book ke stažení zdarma

kalorické tabulky zdarma

Více na: Zdarma pro Vás

Analýza Vašeho jídelníčku

Myslíte si, že je Váš jídelníček nutričně i kaloricky vyvážený a přesto stále bojujete s kily navíc? Zjistěte, kde děláte chybu a získejte navíc užitečné rady a tipy!

Více na: Proč nehubnu?

Tipy a triky pro krásu

Jak se správně nalíčit? Jaký styling je vhodný pro můj typ vlasů? Jaké moderní techniky mi pomohou?

Více na: Jak být krásná