Předmenstruační syndrom

Období před menstruací je pro mnoho žen náročné. A když si "vytrpí" své, za čtyři týdny se toto období bude bohužel zase opakovat.

Několik dní před menstruací mnoho žen trpí emočními poruchami - depresí, podrážděností, ztrátou libida, úzkostí, plačtivostí apod. Bohužel kromě těchto problémů zažívá mnoho žen také fyzické problémy jako zvýšení tělesné hmotnosti, zadržování vody, otoky, bolesti hlavy až migrény, tlak v pánvi, bolesti v kříži a bolesti břicha.Úleva díky homeopatii

Abyste se těchto problémů zbavili zdravou cestou, nemusíte nutně jíst léky. Stačí zlepšit svůj životní styl (dostatek spánku, přiměřená fyzická zátěž, úprava stravy s omezením cukru, soli, tuků, alkoholu, kofeinu a nikotinu) včetně relaxačního cvičení (např. jógy) a zvolit vhodného pomocníka z fytoterapie či homeopatie.

Pomocí homeopatie lze všechny tyto problémy zmírnit či zcela eliminovat.

Jaká homeopatika působí na určité problémy?

Lachesis Vám pomůže při přecitlivělosti na doteky, těsné oblečení apod. Tyto ženy mají také problémy s pocity na omdlení, bušení srdce a oteklý obličej.

Natrum muriaticum pomůže při nafouklém břichu či zadržování vody, při bušení srdce, chuti na slané, citlivosti na hluk, vyčerpanosti a nevolnosti.

Pulsatilla pomáhá při plačtivosti, vystřelující bolesti v šíji a horní části zad, sklon ke křečovým žilám a bolestem dolních končetin.

Sepia officinalis Vám pomůže při prudkých bolestech hlavy, celkové vyčerpanosti, únavě, podráždění apod.

Lac caninum výborně působí v případě bolesti hlavy, kdy se střídají bolesti levé a pravé poloviny hlavy, bolesti a zduření prsou a napětí v prsou.

Folliculinum pomáhá při poruchách nálad, bolestí prsou, bolestí hlavy, trojklanného nervu, předmenstruační zácpy či průjmu, poruch srdečního rytmu a zhoršení vyrážek či ekzémů.

Lycopodium je možné použít ke zmírnění zažívacích potíží, nechutenství, plynatostí a nafouklém břichu.

Při nadměrném krvácení lze použít Arnica montana, Millefolium, Phosphorus a China.

Změna od základu ...

Jak jsme již uvedli, abyste se všech předmenstruačních problémů zbavili dlouhodobě, je nutné celková změna. Léky neřeší problém, jen ho "zamaskují".

Kromě odpočinku je nutné i upravit jídelníček. Je důležité, abyste v něm měli všechny správné živiny v tom správném poměru. Váháte, jak si ho správně sestavit, aby splňoval zdravotní kritéria, ale zároveň obsahoval chutná jídla?

Ukážeme Vám, že i takový jídelníček (který může být zároveň zaměřen i na snížení váhy) může být jednoduchý, zdravý, ale zároveň obsahovat zajímavá a chutná jídla.

Více na: Stravovací plán pro Vás