Cibule kuchyňská (Allium cepa)

Cibule má velmi mnoho léčivých látek. Zajít chuť by si měli jen osoby se žaludečními vředy a se syndromem dráždivého tračníku.

Konzumace cibule (zhruba sedm porcí týdně) má ochranný účinek proti rakovině hrtanu, střev, žaludku, vaječníků, prostaty a mozku. cibule

Její výtažky mohou působit v různých fázích vývoje karcinomu a s největší pravděpodobností snižují množení rakovinných buněk.

Chrání naše buňky před poškozením volnými radikály, a to zejména u kardiovaskulární soustavy. Navíc snižuje hladinu LDL cholesterolu a riziko vzniku krevních sraženin.

Cibule také příznivě ovlivňuje činnost mozku a nervové soustavy, protože v ní najdeme mangan a vitamín B6 (pyridoxin).

Tymián obecný (Thymus vulgaris)

Jeho kvetoucí nať má skvělé antiseptické účinky na infekce dýchacích cest, kdy navíc uvolní křeče a zklidní kašel.

Tymiánu se zalekne i silná rýma. Popíjením čaje či inhalací tymiánové silice (aromaterapie) výrazně snížíme nepříjemnou nosní sekreci. tymian

"Bratr" mateřídoušky rovněž efektivně desinfikuje trávisí trakt. Například při střevních chřipkách nebo při průjmových onemocněních kombinace čaje a černého uhlí přinese brzkou úlevu.

Porobně řeší i zažívací potíže jako plynatost, nadýmání a křečovité bolesti břicha. Tato trvalka patří k nejsilnějším přírodním antibiotikům a antivirotikům.

Černý bez (Sambucus nigra)

Je výborný při nachlazení, chřipce, kašli, zánětu průdušek a velké horečce.

Čajem z květů podpoříme imunitu, snížíme teplotu a celkově napomůžeme k rychlejšímu i mírnějšímu průběhu onemocnění. černý bez

Nejlepších výsledků dosáhneme, pijeme-li nálev často (až 6 šálků denně) a horký, jak jen je to možné.

Urychluje odeznění rýmy, zánětu dutin, středního ucha a laryngitidy tím, že zlepšuje a posiluje funkci sliznic v těchto oblastech a působí proti zánětu.

Kloktadlo na bolesti krku, záněty mandlí, afty a záněty v ústní dutině: 30 g květů necháme vylouhovat 15 minut v 0,25 l horkého octa. Poté zcedíme a přidáme lžičku medu.

Dietní jídelníček na míru

Kompletní individuální stravovací plán od výživových poradců do 24 hodin. Zhubněte bez jo-jo efektu až 5 kg měsíčně!

Žádné doplňky stravy, jídelníček jen za použití běžných potravin.

Více na: Můj dietní plán

ZDARMA

emailový kurz zdravého hubnutí

e-book ke stažení zdarma

kalorické tabulky zdarma

Více na: Zdarma pro Vás

Analýza Vašeho jídelníčku

Myslíte si, že je Váš jídelníček nutričně i kaloricky vyvážený a přesto stále bojujete s kily navíc? Zjistěte, kde děláte chybu a získejte navíc užitečné rady a tipy!

Více na: Proč nehubnu?