Chybičky při mytí

vlasy Mytí vlasů zpravidla považujeme za "běžnou" činnost a proto ne vždy postupujeme správně.

Před samotným mytím si vlasy důkladně pročešte. Poté pečlivě namočte vodou a naneste šampon.

Zapomeňte na drsné zacházení (nadměrné drhnutí), spíše se zaměřte na jemné pohyby, obzvlášť pokud máte mastnější pokožku hlavy.

Nejvíce záleží na závěrečném spláchnutí šamponu. Mělo by trvat stejně dlouho, jako samotné mytí, aby na vlasech nezůstal ani šampony, ani nečistoty.

Mytí dvakrát po sobě či jen jednou?

V dnešní době již staré pořekladlo o potřebě dvojnásobného šamponování neplatí.

Pokud používáte profesionální šampony i v domácím prostředí (jsou silné a koncentrované), stačí jen jednou.

V případě, že trváte na dvounásobku, doporučujeme si vlasy mýt až po několika dnech - místo každodenního šamponování (první mytí odstraní nečistoty a přebytečný maz, druhé jde do hloubky).

Existuje nějaký rozdíl mezi "normálním" a bezoplachovým kondicionérem?

Šampon otevírá vlasovou kutikulu, proto pokaždé musí následovat její zavření pomocí hydratačního kondicionéru, ve kterém je obsažená kyselá složka, která vlas opět uzavře. vlasy

Často lidé chybují v používání masky na vlasy. V případě stoprocentní proteinové masy je třeba poté použít kondicionér, přestože to na první pohled zní nelogicky.

Sojové a pšeničné proteiny sice vyživují vnitřek vlasu, nabobtnávají ho, ale nemají schopnost jej uzavřít. To poté musí vykonat právě kondicionér ...

Bezoplachový kondicionér v žádné případě nenahradí kondicionér klasický.

Ten rychlejší, který si do vlasů pouze nastříkáme, primárně vlasy nevyživuje, pouze zacelí povrch vlasu (a to ne vždy, záleží na kvalitě přípravku).

Navíc často obsahuje silikony, které by se měly používat jen občas. Obavy z následného plihnutí jsou v tomto případě na místě.