Zázračná síla kombuchy

kombucha

Přínos kombuchy pro lidský organismus je velký.

Je například bohatá na kyselinu mléčnou, která přiznivě ovlivňuje trávení, podporuje prokrvení a aktivuje činnost látkové výměny v játrech.

Zároveň produkuje kyselinu glukoronovou, jež pomáhá vylučovat z našeho těla škodliviny - těžké kovy, nikotin a alkohol, čímž posiluje imunitní systém.

Vedle toho popíjení kombuchy přispívá také k celkovému zlepšení pokožky a ke zmírnění gynekologických výtoků.

Dokonce se doporučuje i pro prevenci rakoviny!

Nápoj obsahuje nejen řadu důležitých enzymů, vitamínů a minerálních látek, ale také bakterie mléčného kvašení, díky kterým může být náhradou mléčných výrobků pro lidi trpící alergií na mléčnou bílkovinu.

A jak vlastně chutná?

Pro úplné neznalce můžeme její chuť přirovnat tak trochu k burčáku, vinnému střiku či jablečné kvašené limonádě.

Kombuchu si oblíbili lidé všech věkových kategorií na celém světě. Výjimkou nejsou ani hollywoodské celebrity, které ji nazývají elixírem mládí.

Koupit nebo vypěstovat?

kombucha

V dnešní době už je k dostání v plastových láhvích na spoustě míst. Zaručeně ji seženete v prodejnách biopotravin, ve většině lékáren, v supermarketech či drogeriích.

Pokud se rozhodnete, že si kombuchu vypěstujete, nejprve si musíte sehnat čajovou "houbu". Prodává se v některých obchodech se zdravou výživou, ale najdete ji i na internetu.

A jak si ji připravit?

Nalijte 2,5 litru slazeného čaje (asi 80 g cukru na litr čaje) do třílitrové sklenice se širokým hrdlem a nechte vychladnout na pokojovou teplotu.

Potom do něj vložte čajovou "houbu" a sklenici převažte ubrouskem. Po deseti dnech se na povrchu utvoří nová kultura, kterou vyjměte přes sítko z umělé hmoty. Roztok sceďte do pet lahví a uložte do chladu.

 

Jak jsme uvedli, kombucha má blahodárné účinky pro naše zdraví. K tomu, abychom se cítili dobře, zbavili se únavy či různých zdravotních problémů, je také důležité mít hlavně správně sestavený jídelníček. Požádejte o radu naše odborníky, kteří Vám zdarma a nezávazně zpracují Analýzu Vaší postavy a navrhnou optimální režim. Více na: Můj stravovací režim

Dietní jídelníček na míru

Kompletní individuální stravovací plán od výživových poradců do 24 hodin. Zhubněte bez jo-jo efektu až 5 kg měsíčně!

Žádné doplňky stravy, jídelníček jen za použití běžných potravin.

Více na: Můj dietní plán

ZDARMA

emailový kurz zdravého hubnutí

e-book ke stažení zdarma

kalorické tabulky zdarma

Více na: Zdarma pro Vás

Analýza Vašeho jídelníčku

Myslíte si, že je Váš jídelníček nutričně i kaloricky vyvážený a přesto stále bojujete s kily navíc? Zjistěte, kde děláte chybu a získejte navíc užitečné rady a tipy!

Více na: Proč nehubnu?

Online poradna

Nejčastější dotazy klientů nebo zaslat anonymně dotaz

Více zde